A bélfal sejtjei alapvetően részben átjárhatóak, hiszen a vékonybél sejtfalán keresztül tudnak a tápanyagok felszívódni. De egyben egy védelmi, úgynevezett barrier funkciót is ellát a bélfal, mert nem engedi, hogy átjussanak rajta káros toxinok, antitápanyagok. Viszont a bélfal másik oldalán már a véráram van, így ha oda bekerül valamilyen idegen anyag, akkor az immunrendszer katonái elkezdik likvidálni azokat azáltal, hogy gyulladásgátló citokineket küldenek a szervezetbe.
Ha ez a gyulladás állandósul, akkor a szervezet folyamatosan egy alacsony szintű gyulladásban van, ami autoimmun betegségekhez, felszívódási zavarokhoz vezet, amelyek különböző testi tünetekben manifesztálódnak.

Mitől lesz a belem „lyukas”?








Hogyan tudom meggyógyítani a „lyukas belet”?
A fent említett kiváltó okok benned is felkeltették az érdeklődést, na de hogyan is lehet akkor helyrehozni a bélfalat?
A sikeres gyógyítás holisztikus megközelítést igényel, amely a problémák kiváltó okának megszüntetésére és a szervezet támogatására összpontosít a gyógyulási folyamatokon keresztül.
Öt alapvető területre összpontosítunk a gyors és hosszú távú gyógyulás érdekében:
Elimináció– elsősorban eltávolítjuk az étkezésünkből és környezetünkből azokat az ételeket, élelmiszereket, toxinokat, amelyek a gyulladásokat okozzák.
Étrend– egy olyan étrend kialakítása, amely hosszútávon az egészségünket szolgálja. Ennek az alapját adják a valódi ételek, amelyek nem tartalmaznak adalékanyagokat, tartósítószereket. A szervezet végre sejtszinten táplálva lesz, így nemcsak meggyógyítjuk a lyukas belet, de újra vitalitással teliek leszünk.
Bélflóra helyreállítása– Célzott terápia mentén érdemes a bélflórát egyensúlyba hozni, eltávolítani a patogén törzseket és megtámogatni a jókat. Sok esetben teljesen hiányoznak alapvető hasznos baktériumtörzsek, mint pl a Lactobacillus, Bifidobacterium. Ezeket fontos visszatelepíteni. Speciális probiotikumok és prebiotikumok alkalmazásával felépítjük a jó mikrobiomot
Táplálékkiegészítők és mikrotápanyagok pótlása– A gyulladásos állapot többnyire felszívódási zavarokkal is jár. A bevitt vitaminok, ásványi anyagok sem tudnak jól hasznosulni, amíg a bélrendszer gyulladásban van. Ezért először helyreállítjuk a bél nyálkahártyáját és közben megtámogatjuk a szervezetet bioaktív formátumú mikrotápanyagokkal.
Stresszcsökkentés– Szervezetünket folyamatosan külső és belső stresszhatások érik. Ennek kezelése és lecsökkentése ugyanúgy a gyógyulási protokoll része. Kihagyhatatlan tényező a teljes gyógyulási folyamatban.
Amennyiben úgy érzed Nálad is felmerül a lyukas-bél szindróma esete, és szükséged van segítségre, az alábbi email címen (egeszsegkertesz@gmail.com) vagy ITT tudsz keresni.